Spánek je velice důležitou každodenní součástí novorozence. Zpočátku novorozenec spí až 20 hodin denně a potřeba spánku se postupně se zvyšujícím se věkem snižuje.

Postýlka by měla být z přírodního material, natřená zdravotně nezávadným nátěrem. Příčky by neměly být od sebe vzdálené více než 75 mm a méně než 45 mm.

 

Postýlka v bytě – měla by stát na klidném místě, ne u okna ani u topení, ideální je, když na ni světlo dopadá z boku. Minimálně do šesti až dvanácti měsíců věku by měla být umístěna přímo v ložnici rodičů.

Matrace– vyplatí se investovat do kvalitní matrace,  protože dítě v prvních měsících života leží hodně a jeho záda jsou citlivá. Matrace by neměla být příliš měkká.

Matrace kokos-pohanka – Skvělé vlastnosti pohanky: Jsou elastické, jemné a přizpůsobí se každému tvaru šíje.  Příjemná šelest pohankových slupek má uklidňující účinek a působí antidepresivně.  Blahodárně působí též při migréně, nespavosti, chorobách očí a uší, tlumí onemocnění dutin čelních a čelistních. Účinný je i při revma a u bolestí končetin a kloubů. Používá se jako podpěrka hlavy nebo zátylku při čtení, jako nahřívadlo a podložka pod bolestivé údy. Oboustranné použití 1 strana: kokosová deska 2 strana: otruby z pohanky střed: molitanová matrace

Matrace molitan – jsou různě vysoké. Doporučuje se cca 8cm.

Dětem zhruba do 2 let nedáváme polštář!