A je tady nekonečné téma látkové pleny vs jednorázové pleny. 🙂 Každá maminka si vybere podle sebe, co si myslí že je pro ni a mimi nejlepší, takže i taková kombinace obojího může být dobrý kompromis.

 

 

Látkové plenky LTZ (české z Libštátských závodů) jsou vyrobeny ze 100% bavlny a díky použití technologie tkaní v dutinné vazbě je zaručena zvýšená savost, měkkost.

Pleny jsou tak příjemnější na dotyk a opticky plnější (plenka je vlastně dvouvrstvá). Další nepostradatelnou výhodou jsou 2 vytkávané pevné kraje, které aktivně zamezují tvarovým změnám po praní a zaručují zvýšenou mechanickou odolnost celé plenky při používání. Odolnost vůči sterilizaci vyvářkou nebo žehlením je samozřejmostí. Při správném ošetřování si zachovávají svůj tvar a nezaměnitelnou vysokou bělost

Nezpůsobují alergické reakce a podporují zdravý vývoj kyčlí.

Látkové pleny se dají koupit i s potiskem, které využijete třeba v kočárku pod hlavičku.

Jednorázové pleny: moderní jednorázové plenky se obvykle vyrábí z látce podobného vodotěsného obalu, vlhkost odvádějící vnitřní vrstvy a absorbujícího vnitřního jádra. Jednorázové plenky předstihly prakticky v celém vyspělém světě v prodeji látkové plenky. V roce 2004 se jen v USA prodalo přibližně 18 miliard kusů jednorázových plenek.

Jednorázové plenky se těžko zpracují a jejích materiály se v odpadní skládce podle některých studií rozloží až za asi 500 let. Protože jednorázové plenky odvádějí vlhkost od těla dítěte, děti někdy nepoznají, že jsou vlhké, což může být důvod, proč se tyto děti učí na toaletu až od 3 let. Mohou proto potřebovat až 8000 jednorázových plenek. I když látkové plenky stojí víc za kus, jednorázové plenky jsou v dlouhodobé perspektivě mnohem dražší.

Jednorázové plenky obsahují chemikálie zahrnuté nechtěně během produkce i záměrně pro zlepšení absorpce a sání vlhkosti od kůže. I když tento systém udržuje kůži suchou, může ji i podráždit.

Nesmíme zapomenout na „kalhotky na pleny“ v případě že používáte látkové pleny a nebo když musí vase miminko nosit široké balení a na „separační pleny„, které se dají do pleny a usnadňují odstranění hrubých nečistot,

Nakoupíte ZDE

 

pleny70     tphr