Koupání je příjemná zábava jak pro miminka, tak pro jejich rodiče. A také ideální způsob, jak posílit vzájemné pouto.

Navíc koupel představuje přes spaním jakýsi rituál.

Jak si koupání zpříjemnit?

-V místnosti by mělo být teplo. -Mějte pro ruce měkknou a klidně i nahřátou osušku na zabalení miminka po koupání. – Vaničku naplňte max. do poloviny. -Teplota vody by měla mít kolem 36 – 37°C. – Přimíchejte pár kapek krémové měsíčkové koupele WELEDA , pokožka pak zůstavá hebká. – Miminko ve vaničce přidžujte alespoň jednou rukou. – Vlásky umyjte až na na konci koupání. – Nikdy nenechávejte miminko bez dozoru.

 

 

1. Položte miminko do vaničky. Uchopte jej levou rukou pod levým ramínkem tak, aby mu hlavičku podpíralo Vaše předloktí a lehce také podpírejte zádíčka. Nebo můžete použít lehátko do vaničky.

2. Umyjte miminku obličej. Šetrně otřete miminku očička a pusinku žínkou namočenou v čisté teplé vodě. Doporučují se 2 žínky, barevně odlišné, jedna na obličej a druhá na tělíčko.

3. Dovolte miminku cákat. V teplé vodě si miminko možná vzpomene na dobu, kdy bylo ještě v bříšku. Nechte ho šplouchat a kopat nožičkami.

4. Vyndejte miminko z vaničky. Miminko stále pevně držte jednou rukou a podpírejte mu zádíčka a paži. Druhou ruku mu položte pod zadeček, zvedněte ho, otočte k sobě a položte ho na předehřátou osušku.

5. Osušte miminko. Po koupání miminka milují, zabalíte-li je do nahřáté hebké osušky. Osušte miminko spíše jemnými doteky než otíráním nebo drhnutím osuškou. Nezapomeňte vysušit všechny záhyby a faldíky.

6. Ošetřete pokožku děťátka. Ideální chvíle pro hydrataci pokožky je po koupání a osušení, kdy je pokožka miminka stále trošku vlhká. Malé množství dětského olejíčku, např. Kojenecký olej WELEDA, zahřejte v dlaních a jemně vmasírujte do pokožky miminka.

7. Na závěr miminko něžně namasírujte. Jemná masáž je skvělý způsob, jak miminko po veselé koupeli zklidnit. Vede k posílení Vašich vzájemných vztahů i k tomu, aby se miminko prostě cítilo příjemně. Navíc masáž podporuje trávení, krevní oběh a fungování imunitního systému. Miminko se při masáži uvolní, uklidní a bude tak lépe usínat i spinkat.

Nezapoměňte děťátku počesat vlásky přírodním kartáčkem i když žádné nemá, je to příjemná masáž hlavičky. A ostříhat nehtíky… dětem rostou až moc rychle. Můžete použít nůžky s kulatou špičkou nebo kleštičky na nehty.

Co budete potřebovat ke koupání? To a různé varianty najdete na našich obrázcích.